NUK BËRI DETYRAT E SHTËPISË/ Babai rreh për vdekje me fshesë korenti fëmijën 6 vjeç në Turqi – AlpeGossip
NUK BËRI DETYRAT E SHTËPISË/ Babai rreh për vdekje me fshesë korenti fëmijën 6 vjeç në Turqi

NUK BËRI DETYRAT E SHTËPISË/ Babai rreh për vdekje me fshesë korenti fëmijën 6 vjeç në Turqi

Një person ka përfunduar në prangat e policisë, pasi rrahu për vdekje me fshesë korenti fëmijën e tij 6 vjec, në qytetin Iskenderun në Turqinë jugore.

Sipas mediave mësohet se djali 6-vjeçar ndodhet  në koma në gjëndje të rënë për jetën pasi i ati ushtroi dhunë të fortë fizike,  me tubin metalik të fshesës së korrentit  për shka se ky i fundit  nuk bëri detyrat e shtëpisë.

Mësohet se në pranga ka rënë Mehmet Ali Y, i cili akuzohet se dhunoi vogëlushin pasi u zemërua për shkak se nuk kishte bërë detyrat e shkollës, transmeton Haberler.com

Fqinjët lajmëruar mjekët pasi e gjetën 6-vjeçarin Mertcanit pa ndjenja.

Bëhet e ditur se 6 vjeçari u dërgua në spital dhe ndodhet në gjendje kritike dhe mbahet në jetë me aparatura nën kujdesin intensive të mjekëve.

Ndërkohë,nëna e tij, Gulistan O, gjithashtu akuzoi ish-bashkëshortin se e kishte dhunuar gjatë kohës që ishin të martuar ndërsa është shprehur se do donte të ishte ajo në vëndin e djalit të saj që ndodhet i shtruar në spital.