PO BËN NAMIN NË FRANCË/ Erza Muqolli: Ja cili artist shqiptar më ka kërkuar bashkëpunim – AlpeGossip
PO BËN NAMIN NË FRANCË/ Erza Muqolli: Ja cili artist shqiptar më ka kërkuar bashkëpunim

PO BËN NAMIN NË FRANCË/ Erza Muqolli: Ja cili artist shqiptar më ka kërkuar bashkëpunim

Erza Muqolli është vetëm 14 vjeçe,por konsiderohet si një yll francez, e cila bashkë me anëtarët e band-it të saj “Kids United”, që është themeluar në vitin 2015, po bëjnë namin anë e mbanë Francës.

Vogëlushja shqiptare më e famshme në botë falë talentit të jashtëzakonshëm, ishte e ftuar në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel e cila ka folur për sukseset e saj dhe për albumin që ka publikuar.

Ndër të tjera, ajo është pyetur nëse ka qenë ndonjë artist shqiptar që i ka shkruar që të bashkëpunonte me të dhe Erza ka pranuar se ka qenë Tuna që i ka shkruarbabit të saj për një bashkëpunim.

“Kur kam nisur të këndojë ‘Xhamadani’, Tuna ka qenë që më ka kërkuar të bëjmë një bashkëpunim”, është shprehur Erza Muqolli.