NUK JANË VETËM “VIP-A”/ Këta 14 personazhe të famshëm shqiptarë festojnë 7 Marsin – AlpeGossip
NUK JANË VETËM “VIP-A”/ Këta 14 personazhe të famshëm shqiptarë festojnë 7 Marsin

NUK JANË VETËM “VIP-A”/ Këta 14 personazhe të famshëm shqiptarë festojnë 7 Marsin

Ditën e sotme, arsimtarët në të gjithë Shqipërinë festojnë 7 masin, festën e mësuesëve. Por disa prej tyre nuk janë mësues apo pedagogë të thjeshtë, pasi janë njëkohësisht edhe figura publike. Ja cilët janë 12 personazhet e famshëm shqiptarë që sot fesojnë 7 marsin:

1. Moderatori Eno Popi është pedagogu ne departamentin e Gazetarisë në Fakultetin e Hisoti-Filologjisë.

2. Aktori i njohur i teatrit, Gazmend Gjoka ushtron njëkohësisht profesionin e pedagogut në Universitetin e Arteve në degën e aktrimit.

3. Këngëtarja e famshme, Manjola Nallbani është pedagoge në Univeristetin e Arteve ku ka krijuar për herë të parë lëndën e muzikës popullore, të muzikës së lehtë dhe jëp njëkohësisht dhe mësime kantoje.

4. Moderatori dhe opinionisti, Blendi Salaj është njëkohësisht edhe pedagog në degën e Gazetarisë dhe Komunikimit në një universitet privat në Tiranë.

5. Balerini dhe koreografi i njohur, Albi Nako tashmë ka krijuar trupën e tij të baletit ku u jep mësime balerinëve të rinj.

6. Moderatori dhe gazetari i sukseshëm, Adi Krasta ka qenë pedagog në departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës.

7. Aktorja e famshme, Ema Andrea është gjithashtu pedagoge në Univeristetin e Arteve, ku jep mësim në degën e aktrimit.

8. Juristja e “Shihemi në Gjyq” në emisionin “ E diela shqiptare”, Eni Çobani e ka nisur karrierën e saj fillimisht si pedagoge në Fakultetin e Drejtësisë.

9. Balerina e shumëpërfolur dhe bashkëshortja e biznesmenit Ajdin Sejdia, Riselda Sejdia është pedagoge e baletit në Universitetin e Arteve.

10. E bija e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Berisha prej vitesh është pedagoge në Fakultetin e Drejtësisë në Tiranë.

11. Moderator ii njohur, Roland Qafoku ka qenë pëdagog në departamentin e gazetarisë në Fakultetin e Histori Filologjisë në Tiranë.

12. Gazetari dhe moderator i njohur, Reazr Xhaxhiu ka qenë pedagog në departamentin e Gazetarisë në Fakultetin e Histori-Filologjisë në Tiranë.

13. Blerina Gjylameti: Deputetja socialiste ka punuar si asistente pedagoge në Fakultetin e Ekonomisë në Tiranë. Duke vijuar si pedagoge me kohë të plotë po në Fakultetin e Ekonomisë.

14. Ish-deputetja Grida Duma është pedagoge te Fakulteti i Shkencave Sociale.