Pas ARRESTIMIT të aktorëve turk, gjenden provat tronditëse në shtëpitë e tyre – AlpeGossip
Pas ARRESTIMIT të aktorëve turk, gjenden provat tronditëse në shtëpitë e tyre

Pas ARRESTIMIT të aktorëve turk, gjenden provat tronditëse në shtëpitë e tyre

Lajmi se dy aktorët e njohur nga Turqia, Çagatay Ulusoy dhe Gizem Karaca u kapën me drogë bëri bujë në të gjitha mediat pak ditë më parë.

Dyshja e njohur ishin përfshirë në një rrjet trafikantësh droge dhe gjithçka u zbulua nga telefonatat e tyre.

Pasi policia ka kontrolluar banesat e tyre ka gjetur lloje të ndryshme drogash si pilula, shiringa dhe makineri për përpunimin e tyre.

Gizem i ka mohuar të gjitha provat e gjetura në shtëpinë e saj, megjithatë ata të dy do të dënohen me 4 vjet e 2 muaj burg për trafikim të lëndëve narkotike.

Kujtojmë se aktori Çagatay Ulusoy u njoh nga publiku shqiptar me rolin e “Sarp” në telenovelën “I infiltruari” dhe Gizem si “Merxhan” nga “Dashuri e verbër”.