PASI BËRI PUBLIKE LIDHJEN/ Xhesi: Nuk ia prisha unë martesën Robertit, ish-gruaja e tij… (FOTO) – AlpeGossip
PASI BËRI PUBLIKE LIDHJEN/ Xhesi: Nuk ia prisha unë martesën Robertit, ish-gruaja e tij… (FOTO)

PASI BËRI PUBLIKE LIDHJEN/ Xhesi: Nuk ia prisha unë martesën Robertit, ish-gruaja e tij… (FOTO)

Xhesika Kadiu, modelja e cila kohë më parë u përfol për një lidhje me Robert Berishën, deklaroi ditën e djeshme se ata kanë qenë të lidhur. Madje modelja shprehej se dëshiron që ata të rikthehen dhe do e dojë Robertin përgjithmonë.

“Po, është e vërtetë që kam qenë në lidhje me Robert Berishëm. Nuk e kuptoj pse gjërat duhet fshehur thua se po bëjmë krim. Personalisht mendoj që ka një dallim të madh mes të mbajturit një gjë private dhe të mbajturit një gjë sekret. Jam totalisht dakord që lidhja të mbahet private, po nuk mund të qëndroj në lidhje me dikë që më mban sekret. Njerëzit gjithnjë do të paragjykojnë dhe të kërkojnë dikë për të fajësuar. Është diçka që nuk mund të ndalet. Fytyrat publike harrojnë që edhe ata janë njerëz, kanë nevojë për dashuri dhe bëjnë gabime si çdo kush tjetër. Ne kemi një jetë për të jetuar. E nesërmja nuk na premtohet, kështu që unë nuk mund të jetoj një gënjeshtër. Ndoshta jam gabim për këtë por nuk më bëhet vonë. Ne të gjithë mësojmë nga gabimet tona. Jam kjo që jam dhe nuk kam asgjë për të fshehur. Robert, të falenderoj shumë për gjithçka që me kë dhënë këtë vit që shkoi, dhe do doja që gjërat të ishin ndryshe për ne. Ky stil jete shkatërron shumë gjëra të mëdha dhe kënaqësi të jetës. Shpresoj që një ditë gjërat do të ndryshojnë dhe ne mund të jemi bashkë përsëri. Edhe nëse nuk do të jemi, përsëri dëshiroj më të mirën për ty. Të dua tani dhe përgjithmonë”, shkruante Xhesi.

Pas kësaj deklarate, modelja ka bërë një postim tjetër ku sqaron se ajo nuk ia prishi martesën Robertit pasi ai dhe ish-gruaja ishin ndarë me kohë.

“Doja të bëja të qartë diçka që të mos ketë vend për paragjykime. Unë nuk prisha një martesë. Nuk prisha një familje. Lidhja ime me Robertit filloi shumë kohë pasi ai dhe gruaja e tij u ndanë. Unë jam rritur në një familje të bukur, me morale, respekt dhe më ka mësuar ta ndaj të mirën nga e keqja. Kështu që para se të paragjykoni, kuptoni që këtë situatë që askush nga ju s’do e kuptojë, por ju kërkoj të mendoni para se të flisni apo të bëni akuza fallco”, shkruan Xhesi.