PËR PAK KOHË BËHET MILIARDERE/ Kylie Jenner i afrohet pasurisë së Jay Z - AlpeGossip
PËR PAK KOHË BËHET MILIARDERE/ Kylie Jenner i afrohet pasurisë së Jay Z

PËR PAK KOHË BËHET MILIARDERE/ Kylie Jenner i afrohet pasurisë së Jay Z

Kylie Jenner dhe Jay Z kanë më shumë të përbashkëta nga se mendonim. Është zbuluar se 21 vjeçarja, Kylie vlerësohet me të njëjtën shumë si manjati i hip hop, me vlerën 900 milionë dollarë.

Siipas listës top 10 të Forbes për të famshmit gjatë vitit 2018, Kylie po i afrohet pasurisë së miliarderit falë biznesit fitimprurës. Thuhet se ajo ka të ardhura fitimprurëse nga kompania e saj “Kylie Cosmetics”, nga e cila zotëron 100 % të aksioneve.

Forbes pohon se ylli televiziv ka fituar rreth 630 milionë dollarë nga kompania e saj që nga fillimi i saj në vitin 2015.