PËR TË TRETIN VIT RADHAZI/ Kjo këngëtare është njeriu më i pasur dhe më i famshëm (FOTO) – AlpeGossip
PËR TË TRETIN VIT RADHAZI/ Kjo këngëtare është njeriu më i pasur dhe më i famshëm (FOTO)

PËR TË TRETIN VIT RADHAZI/ Kjo këngëtare është njeriu më i pasur dhe më i famshëm (FOTO)

Një këngëtare është njeriu më i pasur dhe më i famshëm në Britani. Bëhet fjalë për yllin e hitit “Hello”, Adele.

Ajo është vetëm 30-vjeçe por për të tretën herë radhazi është shpallur si njeriu më i pasur dhe më i famshëm në Britani. Bëhet fjalë për yllin e hitit “Hello”, këngëtaren Adele.

Ajo ka një pasuri prej 147.5 milionë paund, sipas revistës “Heat”. Këngëtarja ndiqet nga Ed Sheeran, i cili mban vendin e dytë me rreth 94 milionë paund, ndërsa ylli i ‘Harry Potter’ është i treti me 87 milionë paund.

Kujtojmë se edhe në vitin 2017, edhe në vitin 2016, vendin e parë si njeriu më i pasur në Britani e mbante Adele.