PO BËNTE VIDEO NË “SNAPCHAT”/ Vdes komediani i njohur – AlpeGossip
PO BËNTE VIDEO NË “SNAPCHAT”/ Vdes komediani i njohur

PO BËNTE VIDEO NË “SNAPCHAT”/ Vdes komediani i njohur

Komediani u bë i njohur nëpërmjet rrjeteve sociale ku postonte video të ndryshme për tema që prekën të gjithë botën. Mirëpo ditën e sotme ai ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për shkrimtarin dhe komedianin suadit, Mohammad bin Rafea humbi jetën tragjikisht në një aksident me makinë.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së dielës në zonën e Hailit. Ishte vëllai i komedianit të ndjerë ai që konfirmoi lajmin e hidhur nga vëllai i tij, Abdul Khaliq në një postim prekës në Tëitter.

Një prej ndjekësve rrëfeu se çfarë kishte bërë komediani vetëm pak çaste para ngjarjes tragjike.

“Lajm shokues! Para disa orësh, ai po filmonte në Snapchat dhe nuk kishte asgjë të gabuar. Tani dëgjojmë lajmin e vdekjes së tij, një ndjenjë e çuditshme. Kjo dëshmon pasigurinë e jetës, që mund të marrë fund sa hap e mbyll sytë”, shkruajti fansi i Mohammad.