PRANON FTESËN NË “LGBT”/ Adelina Ismaili u bën thirrje të gjithëve për pjesëmarrje (FOTO) – AlpeGossip
PRANON FTESËN NË “LGBT”/ Adelina Ismaili u bën thirrje të gjithëve për pjesëmarrje (FOTO)

PRANON FTESËN NË “LGBT”/ Adelina Ismaili u bën thirrje të gjithëve për pjesëmarrje (FOTO)

Ditën e sotme komuniteti “LGBT” organizon në Prishtinë “Paradën e krenarisë”. Me anë të kësaj lëvizje ata synojnë të shprehin të drejtat dhe liritë e tyre. Parada do të nisë në mëngjes dhe në përfundim të saj do të mbahet një koncert i shkurtër.

Përfaqësuesit e komunitetit i bënë një ftesë të hapur për pjesëmarrje këngëtares së mirënjohur, Adelina Ismaili. Këngëtarja ka reaguar menjëherë nëpërmjet një postimi në ‘Instastory’ ku shprehet e hapur për pjesëmarrje, madje nuk ka nguruar as të bëjë thirrje të tjerëve për t’ju bashkuar në paradë.