PROBLEME NË “TOP CHANNEL”/ Ja çfarë po ndodh me programin “E Diell” – AlpeGossip
PROBLEME NË “TOP CHANNEL”/ Ja çfarë po ndodh me programin “E Diell”

PROBLEME NË “TOP CHANNEL”/ Ja çfarë po ndodh me programin “E Diell”

Deri para pak orësh, gjithë ç’dinim për “E diell” ishte se do të prezantohej nga Edi Manushi, Fjoralba Ponari, Nevina Shtylla, Xhilda Luzi dhe jo vetëm. Pjesë e programit do të jenë edhe Ervin Kurti, ish-moderatorja e “Adrenalinë” në INTv Gentjana Pepa, moderatori i “Pushime on Top” Flori Gjini, ish-balerini i trupës së “Të dielës shqiptare” Enea Malaj etj. Në promo nuk bëhej e ditur data, por Fjoralba e kishte zbuluar në InstaStory dhe ishte e diela e fundit e muajit, 27 janari. Por, gjërat duket se do të ndryshojnë.

Burime për Prive, u shprehën se programi do të nisë në mes të muajit shkurt. Shkak për këtë thuhet se është paqartësia e rubrikave, temave që do të preken, roleve të secilit prej personave të përfshirë dhe skenografia.

E kontaktuar nga Anabel.al, Fjoralba Ponari u shpreh se “skaleta e programit është gati”.

Pra, nuk ka paqartësi dhe rrëmujë të panevojshme tek pjesa e ndërtimit të programit.

“Skenografia është ajo që mund të na detyrojë të startojmë në 3 shkurt”, shtoi ajo duke konfirmuar kështu se ndoshta “E diell” shtyhet për në fillim të muajit të ardhshëm.

Në lidhje me orarin – për të cilin Prive shprehet se nuk do të jetë një program maratonë siç pritej, por do të transmetohet nga ora 15:40-18:00 – Ponari preferoi të mos jepte detaje të mëtejshme.