Publikohen FOTOT zyrtare të dasmës mbretërore, janë thjesht të mrekullueshme – AlpeGossip
Publikohen FOTOT zyrtare të dasmës mbretërore, janë thjesht të mrekullueshme

Publikohen FOTOT zyrtare të dasmës mbretërore, janë thjesht të mrekullueshme

Princi Harry dhe Meghan Markle i dhanw fund beqarisë ditën e shtunwn në një ceremoni madhështore nw Kështjellën “Windsor” në Londër.

Vëmendja e gjithë Britanisë, por edhe e mbarw botës prej ditësh ishte përqendruar te kjo dasmë, që mund të cilësohet padiskutim si dasma e vitit. Me mijëra njerëz iu bashkuan ceremonisë, ndërsa miliona të tjerë e ndoqën atë live, nëpërmjet televizionit.

Përveç shumë fotove që prej dy ditësh qarkullojnë në media të ndryshme, Pallati Mbretëror ka shpërndarë disa foto zyrtare të dasmës së vitit.