Reperi i famshëm “shënjestrohet” nga grabitësit, 2 të armatosur i hynë në shtëpi – AlpeGossip
Reperi i famshëm “shënjestrohet” nga grabitësit, 2 të armatosur i hynë në shtëpi

Reperi i famshëm “shënjestrohet” nga grabitësit, 2 të armatosur i hynë në shtëpi

Shtëpia e reperit të famshëm, French Montana ka qenë në shënjestrën e grabitësve. Dy persona të armatosur kanë hyrë mëngjesin e së martës (31 korrik) në shtëpinë e tij në Kalabasas dhe policët vazhdojnë të jenë në vendin e ngjares.

Sipas TMZ, zyrtarët thonë se morën një telefonatë nga ora 9 e mëngjesit, por ngjarja ka ndodhur disa orë më parë. Reperi French dhe disa persona të tjerë ishin në shtëpi gjatë atij momenti.

Nuk dihet ende nëse dikush në shtëpi u plagos, por asnjëri nuk u dërgua në spital. Gjithashtu është e paqartë nëse grabitësit morën dicka dhe policia po heton ngjarjen, por nuk ka asnjë të dyshuar.

French Montana ka mbështetur artistet shqiptare në karrierën e tyre ndërkombëtare dhe ka publikuar projekte muzikore me Era Istrefin dhe Dafina Zeqirin.