Rita Ora thyen tabu/ Bëhet e para femër që del... (FOTO) - AlpeGossip
Rita Ora thyen tabu/ Bëhet e para femër që del… (FOTO)

Rita Ora thyen tabu/ Bëhet e para femër që del… (FOTO)

Revista “Esquire” është njëra nga më prestigjiozet në botë dhe publikohet në vende të ndryshme të saj.

Në këtë reviste gjithmonë shfaqen personazhe të famshëm të showbizz-it dhe të qënurit në kopertinën e saj është një arritje për çdokënd.

Kjo revistë në prodhimin e saj përfshin edhe Lindjen e Mesme. Një zonë që njihet për problemet konfliktuale në lidhje me raportin ndaj femrave dhe rëndësisë që ato duhet të kenë në shoqëri.

Kësaj rradhe një shqiptare, që është shumë e famshme në botë me muzikën e saj, thyen një “tabu” duke u bërë femra e parë që del në kopertinën e revistës “Esquire” për zonën e Lindjes së Mesme.

Kjo është një arritje e madhe për hapat që po hidhen drejt emancipimit të femrës në Lindjen e Mesme dhe ne jemi shumë krenarë që Rita Ora ishte e para femër që bëri debutimin e saj. Shpresojmë të mos jetë e fundit.