SHI DHE DIELL/ Ja cilat këpucë duhet të zgjedhim për këtë kohë “konfuze” sipas stilistëve – AlpeGossip
SHI DHE DIELL/ Ja cilat këpucë duhet të zgjedhim për këtë kohë “konfuze” sipas stilistëve

SHI DHE DIELL/ Ja cilat këpucë duhet të zgjedhim për këtë kohë “konfuze” sipas stilistëve

Tani që koha po kalon dhe së shpejti do të na vijë dielli sërish dhe vera nuk do të veshim më çorape dhe çizme. Kështu që është koha për të zgjedhur këpucët  e lehta ato të cilat mund t’i ndërrojmë çdo ditë duke zgjedhur ngjyra të ndryshme.

Por çfarë duhet të veshim dhe zgjedhim për këtë sezon kalimtar: Çizmet deri tek kyçi i këmbës duhet t’i mbani deri në vjeshtë jo më shumë. Tani është kohë për një palë këpucë që lejojnë këmbët tona të marrin ajër.

Ngjyrat më të përdorura dhe në pasarelat e fundit ishin e bardha e zeza e kuqja, grija metalizato dhe ngjyrat e tokës. Këto të fundit nuk mungojnë asnjëherë pasi janë shumë të lehta për tu kombinuar.  Risi ishin ngjyrat pastel për pranverë verë 2019 duke filluar nga bojëqiellja, roza, e verdha lejlaja etj.

Nëse jeni në dilemë se çfarë të blini hidhini një sy modeleve të mëposhtme që VOGUE ka sugjeruar: