SHQIPËRIA SHKON NË FINALEN E “MISTER EUROPE”/ Njihuni me modelin që na përfaqëson (FOTO) – AlpeGossip
SHQIPËRIA SHKON NË FINALEN E “MISTER EUROPE”/ Njihuni me modelin që na përfaqëson (FOTO)

SHQIPËRIA SHKON NË FINALEN E “MISTER EUROPE”/ Njihuni me modelin që na përfaqëson (FOTO)

Shqipëria është kualifikuar në finalen e “Mister Europe 2019”, me përfaqësues Devis Huqi. Devis është zgjedhur ndër 6 finalistët që do të marrin pjesë në finalen e datës 26 qershor në Paris, Francë.

I riu është bërë pjesë e agjencisë së njohur italiane të modelingut, Gio Monte Models dhe pritet që të realizojë projekte për marka të njohura italiane.

Ne finalen e madhe, përveç Shqipërisë do të garojnë përfaqësuesit e Francës, Austrisë, Belgjikës, Italisë dhe Suedisë.

Fituesi i “Mister Europe” do të përzgjidhet me votat e jurisë profesioniste.