Si të pozoni për tu dukur më të dobët në foto! Ja disa këshilla (VIDEO) – AlpeGossip
Si të pozoni për tu dukur më të dobët në foto! Ja disa këshilla (VIDEO)

Si të pozoni për tu dukur më të dobët në foto! Ja disa këshilla (VIDEO)

Çfarë të bëj me duart? A dukem e shëndoshë? Këto i dëgjojmë para çdo fotoje! Sa shumë vuajmë për të gjetur atë këndin perfekt. Kujdesemi të kthehemi në anën ku hunda dhe profili na duken më bukur, apo kërkojmë pozicionin që do të na nxjerrë pak më elegantë nga ç’jemi vërtetë.

Në fakt, ekspertët e fotografisë thonë se është shumë me disa sekrete të vogla, të gjithë mund të dalim bukur.

I gjithë sekreti qëndron tek gjetja e këndit të duhur.

1. Pozicioni

Klipi i shkurtër më poshtë ju tregon me detaje se çfarë diference mund të bëjë një qëndrim i gabuar në foto.

2. Theksoni nofullat

Një nga fotografët më të famshëm, Peter Hurley (i cili ishte model para se të merrej me fotografinë) thotë se nofulla është elementi kryesor që fytyra të dali e hollë dhe me prerjet e duhura.

3. Në videon e mëposhtëme tregohet se si duhet të pozojnë gratë e të gjitha trupave, për tu dukur sa më elegante.

4. Përsa i përket fotove në çift, (më të preferuarat nga të gjithë vajzat e instagram-it) ju vjen në ndihmë videoja më poshtë.

5. Pozat në grup

Si mund të pozojmë në një grup me 10 veta dh prap të biem në sy si më fotozhenikët e grupit.

Ok, pasi t’i shihni këto dilni para pasqyrës dhe nisni praktikën. E shihni ndryshimin?