SIPAS HOROSKOPIT/ Ja cilat janë shenjat më të fuqishme – AlpeGossip
SIPAS HOROSKOPIT/ Ja cilat janë shenjat më të fuqishme

SIPAS HOROSKOPIT/ Ja cilat janë shenjat më të fuqishme

Një grua e fuqishme është dikush që do të shërbejë si një model i duhur për çdo kohë të jetës tënde. Ajo është e pavarur dhe bën atë për të cilën ajo beson. Ajo nuk ka nevojë për mbështetjen e një mashkulli dhe është e aftë të mbështesë veten. Një grua që e jeton jetën në një mënyrë që ajo e shikon të përmbushur.

Një grua e fuqishme ka aftësinë të ndryshojë botën dhe kjo është ajo që përfaqësueset e çdo shenje kanë bërë.

Dashi- Gloria Steinem – është një figurë kyçe në lëvizjen e gruas dhe të feminizmit. Shkrimi i saj ka ndihmuar të ndryshohet jeta e femrave përreth botës. Demi- Mbretëresha Elizabeth II – është mbretëresha që sundoi më gjatë në histori.

Binjakët- Anne Frank – një adoleshente që e transformoi dhimbjen e botës së saj sekrete në një kujtim që do të prekë miliona njerëz. Gaforrja- Malala Yousafzai – aktivistja, fituesja më e re e çmimit Nobel për “Paqen” në histori.

Luani-JK Rowling – autorja më e shituar në Britaninë e Madhe që jeton ende, ajo shkroi librin e “Harry Potter”.

Virgjëresha- Beyonce – këngëtare dhe aktiviste për mbrojtjen e të drejtave të afro-amerikanëve. Peshorja- Julie Payette – astronaute, fituese e 26 titujve të nderit.Akrepi- Hilary Clinton – politikania amerikane që ka qenë kandidate për Presidente, një nga gratë më të fuqishme në botë.

Shigjetari- Tyra Lynne Banks – është një modele amerikane, personalitet televiziv, producente, aktore dhe “business woman”. Bricjapi-Michelle Obama – Ish-Zonja e Parë e Amerikës është një grua e fuqishme, avokate dhe aktiviste e shëndetit. Ujori-Harriet Tubman – drejtuese e hekurudhave nëntokësore dhe lobuese e heqjes së skllavërimit.

Peshqi- Elizabeth Taylor – është e njohur veç bukurisë së saj si një aktore britanike, “business woman” dhe humanitare.