SOT JANË KËNGËTARË TË NJOHUR/ VIP-at shqiptarë që ndoqën rrugën artistike të prindërve (FOTOT) – AlpeGossip
SOT JANË KËNGËTARË TË NJOHUR/ VIP-at shqiptarë që ndoqën rrugën artistike të prindërve (FOTOT)

SOT JANË KËNGËTARË TË NJOHUR/ VIP-at shqiptarë që ndoqën rrugën artistike të prindërve (FOTOT)

Shumë prej VIP-ave shqiptarë që shohim sot kanë ndjekur talentin e prindërve të tyre, ku dikush me famë në muzikë apo në akrim.

Ata kanë ndjekur talentin e prindërve por nga njëra anë duke i bërë dhe krenar ata por duke ndjekur dëshirën dhe pasionin e tyre.Por të shumtë janë ata që kanë ndjekur rrugën e prindërve në muzikë dhe sot këngët e tyre dëgjohen nga të gjithë.

Falë talentit që kanë trashëguar ata sot janë më të ndjekurit dhe më të pëlqyerit në rrjet duke filluar nga Olta Boka e deri tek Keisi Medini e Ermal Fejzullahu.

Alpegossip.al ju sjell VIP-at shqiptar që ndoqën rrugën e prindërve dhe sot kanë një karrierrë të suksseshme në vënd po aq sa ajo e prindërve të tyre.

Olta Boka është një këngëtare e njohur dhe e pëlqyer për publikun. Ajo ka zgjedhur të ndjeki rrugën artistike të të atit i cili është dhe një muzikant i nohur.

Babai i Olta Bokës i vë kusht të dashurit të vajzës

Keisi Medini është vajza e këngëtarit Sabian. Ajo në fillim u njoh për publikun e gjerë si modele, por tashmë ajo njihet edhe si këngëtare, njësoj si i ati.

Anxhelina Hadërgjonaj gjithashtu ka ndjekur rrugën muzikore që mamaja e saj ka pasur. Ajo ka vazhduar shkollën muzikor në SHBA.

Albëria dhe Anxhelina shkëlqejnë së bashku në një fotografi nënë e bijë (Foto) - Telegrafi

Ermal Fejzullahu gjithashtu ka ndjekur rrugën e babait të tij Sabri Fejzullahit i cili sot çshtë një nga këngëtarët më të pëlqyer.

Ermal Fejzullahu godet rëndë Florin pasi ky i fundit i reagoj Sabri Fejzullahut | Gazeta NewBorn

Ledri Vula sot është një reper shumë i njohur dhe i dashur.Vite më parë në kohën studentiore reperi ka ndjekur studimet për regjizurë duke ndjekur rrugën e babait i cili është një rregjizor i njohur në Kosovë.

Kështu dukej babai i Ledrit në rini, a i ka përngjarë i biri? (Foto) – Lajmi.net