SULMOI 6 NJERËZ/ Leopardi shkakton kaos në qytet (VIDEO) – AlpeGossip
SULMOI 6 NJERËZ/ Leopardi shkakton kaos në qytet (VIDEO)

SULMOI 6 NJERËZ/ Leopardi shkakton kaos në qytet (VIDEO)

Kaosi shpërtheu në Jalandhar të Punjabit në Indi, pasi një leopard i humbur hyri në një zonë të banuar.

Pamjet e incidentit tregojnë panikun që ka përfshirë banorët, duke sulmuar disa prej tyre.

Të paktën gjashtë u mbetën të plagosur, por asnjë prej tyre nuk pati plagë të rënda.

Incidenti është raportuar të enjten e shkuar në zonën Lamba Pind të Jalandhar.

Zyrtarët e Departamentit të Pyjeve u thirrën në zonë për të udhëhequr operacionin e shpëtimit.

Përpjekjet për të qetësuar leopardin nuk patën asnjë rezultat, pasi kafsha e egër shmangi plumbat e qetësues dhe sulmoi banorët.

Leopard causes panic in Indian town

These were the dramatic scenes as a leopard caused chaos in the Indian town of Lamba. Deforestation has seen more contact between locals and the big cats.

Gepostet von BBC News am Freitag, 1. Februar 2019