TALLEJ PËR PESHËN E SAJ/ 18-vjeçarja habit të gjithë me ndryshimin drastik (FOTO) – AlpeGossip
TALLEJ PËR PESHËN E SAJ/ 18-vjeçarja habit të gjithë me ndryshimin drastik (FOTO)

TALLEJ PËR PESHËN E SAJ/ 18-vjeçarja habit të gjithë me ndryshimin drastik (FOTO)

Një femër ka treguar se si humbi më shumë se gjysmën e peshës së saj, në mënyrë që ta vishte fustanin e maturës dhe të ndalte ngacmimet e vazhdueshme përqeshëse.
Josie Desgrand, nga Queensland, Australi, përqeshej për shkak të peshës së saj në shkollë të mesme, gjë që shkatërroi vetëbesimin e saj. Ajo e pranon se e urrente veten dhe mënyrën se si dukej, duke e pasur të vështirë të bënte shoqëri pasi sipas ‘nuk i pëlqente të dilte’.

Dy vite më parë, kur arriti peshën e 120kg, Josie vendosi t’i kthehej jetës së shëndetshme, gjë që, i ndihmoi asaj të humbte peshë.

Pasi humbi 63kg, Josie i heshti të gjithë ata që e përqeshnin atë, kur doli në mbrëmjen e maturës me një fustan mahnitës që i la të gjithë gojëhapur.

Duke folur për Daily Mail, Josie shpjegoi: “Këtë nuk e shoh si një dietë për të humbur peshë, këtë e shoh si një ndryshim në zakonin e ri të jetës sime”. Gjatë muajve të parë të rrugëtimit të saj, Josie bënte vetëm pak ushtrime por tani ajo është shumë e përkushtuar.

Ajo tani ka një trajner personal dhe shkon në palestër tre deri në katër herë në javë. Pasi humbi peshë, ajo u fokusua në zhvillimin e muskujve. Josie e shpërndau historinë e saj në Instagram, aty ku publikon shpesh fotografi të vetes së saj në palestër.

View this post on Instagram

Hello, I’m Josephine Desgrand. This is my journey to a healthier & fitter me. I’m 18 years old and currently weigh in at 60kgs with a height of 174cm. 2 years ago I weighed 127kgs and decided to change my life. I stuck to a low carb, no sugar diet for TWO WHOLE years. I began to eat natural sugars about six months into my journey. In the first 12 months I lost 63kgs. I do not see this as a diet to lose weight, I see this as my new lifestyle change. In these two years I have faced some very difficult challenges but I have chosen to pick myself up and keep moving. Everybody has bad days, never let a stumble be the end of your journey. Stay positive💗 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #weightlossjourney #selflove #positivity

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on