TENSION MES DY VËLLEZËRVE/ Princ Harry dhe Meghan Markle do të shpërngulen në një “kasolle” – AlpeGossip
TENSION MES DY VËLLEZËRVE/ Princ Harry dhe Meghan Markle do të shpërngulen në një “kasolle”

TENSION MES DY VËLLEZËRVE/ Princ Harry dhe Meghan Markle do të shpërngulen në një “kasolle”

Princ Harry dhe Meghan Markle do të shpërngulen rreth 20 minuta larg Londrës. Burime pranë çiftit theksojnë se aryseja e këtij largimi është bërë një tension i kohëve të fundit mes dy vëllezërve, Princ Harry dhe William.

Shumë shpejt, teksa pop resin që të shtohen me fëmijë dyshja mbretërore do të largohen nga apartamenti i tyre me dy dhoma gjumi në Kensington Palace. Meghan Markle dhe Princ Harry do të shpërngulen në një shtëpi ‘kasolle’. Daily Mail shkruan se sipas një zëdhënësi të çiftit, Duka dhe Dukesha e Sussex do të shpërngulen në Frogmore Cottage në pronën Ëindsor në fillim të vitit që vjen.

“Frogmore Cottage,” ose Kasollja Frogmore, është një shtëpi mbretërore në afërsi të Windsor Castle, rreth 20 minuta larg Londrës. Frogmore Cottage është një nga pronat e Frogmore House, vendi ku Harry dhe Meghan mbajtën ceremoninë private të dasmës.

Kjo banesë është një dhuratë nga Mbretëresha për Harry-n dhe ka dhjetë dhoma gjumi dhe një dhomë për foshnjen. Sipas një burimi të afërt më dyshen mbretërore, arsyeja e ëksaj shpërnguljeje është bërë gjendja e tensionuar mes dy vëllezërve.