‘Ti më ndez vullkanet’, aktori shqiptar i bën gruas dedikimin më të veçantë që keni dëgjuar – AlpeGossip
‘Ti më ndez vullkanet’, aktori shqiptar i bën gruas dedikimin më të veçantë që keni dëgjuar

‘Ti më ndez vullkanet’, aktori shqiptar i bën gruas dedikimin më të veçantë që keni dëgjuar

Aktorin e “Portokallisë”, Marin Orhanasi e shihni gjithmonë të bëjë humor, por anën e tij romantike e keni parë? Aktori i ka lënë të gjithë pa fjalë sot me urimin që i ka bërë bashkëshortes për ditëlindje.

Ai e nis postimin duke u shprehur se ka orë të tëra që mendon për të gjetur fjalët e duhura për t’i uruar ditëlindjen bashkëshortes dhe e mbyll me fjalë aq të përzgjedhura sa ky me siguri është dedikimi në i veçantë që keni dëgjuar.

“Dor. Edhe 100 o bekimi im. O vajza me e bukur ne bote. Kam qe ne 00:01 te kesaj dite qe perpiqem te gjej fjalet me te bukura per te uruar ditelindjen dhe per Zotin jam bllokuar fare. Nuk lashe poezi e proze pa kujtuar per te thene fjalet me te denja e me te bukura per ty dhe harrova qe me e bukura e çdo permbajtje tek une je ti.

O shpirt, sot do doja te mos dija te lexoja e te shkruaja. Do doja te mos dija qe graviteti yt mbi mua eshte aq i forte, sa që kam qe kur ti me ben te te vij verdalle si sateliti yt, dal nga orbita. Largohem per te te pare e per te shijuar lidhjen tone qe Zoti ma beri te mundur.

Kthehem me shpejtesine e drites se pa ty jam i pambrojtur, fillikat. Te shoh e shtang. e them qe nuk ka mundesi te kesh nje zemer kaq te madhe. Ti me ruan, me ngroh, me jep jete, me largon te ftohtin, me ndez vullkanet, me zbardh te nxirat, me zhduk maloret dhe gropat e diagrames time te trazuar drejt te qënit sa gjysma jote.

Dor. Dita jote e lindjes me kujton qe Zoti te solli per mua ne menyre qe prania jote te me beje te ndihem gjalle. Por as ti nuk di dicka. Une te duaaaaaaaa deri atje ku numri i fundit(ne ekzistofte) ngjan si pike e cila zgjatet deri poshte fronit te Zotit. Faleminderit frymezimi im. TI qe je UNË edhe kur nuk e meritoj”, shkruan Marin Orhanasi.