Tmerri i pikave të zeza merr fund: Ja si t’i eliminoni në pak minuta (VIDEO) – AlpeGossip
Tmerri i pikave të zeza merr fund: Ja si t’i eliminoni në pak minuta (VIDEO)

Tmerri i pikave të zeza merr fund: Ja si t’i eliminoni në pak minuta (VIDEO)

Pikat e zeza janë shumë të bezdisshme në lëkurë, sidomos kur mund të dallohen me sy të lirë. Pavarësisht se mund t’i mbuloni me krem pudër, përsëri ju e shihni që lëkura nuk e ka pastërtinë e duhur. Mirëpo, ka disa mënyra që ju vinë në ndihmë në eleminimin e pikave të zeza.

Ndër me të përdorurat është maska me sodë dhe limon, e cila këshillohet të aplikohet pas dushit për më shumë efekt. Ju duhet të përzieni një lugë sodë buke dhe një lugë lëng të freskët limoni. E mbani si zakonisht 15-20 minuta maksimumi dhe e pastroni me ujë të vakët.

Por, një mënyrë tjetër është edhe përdorimi i të bardhës së vezës. Kjo është teknikë që kërkon pak kohë dhe durim, por rezultati është i padiskutueshëm. Për një ide më të qartë, ndiqni videon e mëposhtme.