TUNA KTHEHET ATY KU E NISI/ Hoqi dorë nga “zogu” dhe na befasoi me projektin e ri (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
TUNA KTHEHET ATY KU E NISI/ Hoqi dorë nga “zogu” dhe na befasoi me projektin e ri (FOTO+VIDEO)

TUNA KTHEHET ATY KU E NISI/ Hoqi dorë nga “zogu” dhe na befasoi me projektin e ri (FOTO+VIDEO)

Në vitin 2008 Tuna  filloi të marrë fame me këngën “Ska më diktaturë”, edhe pse ajo ka filluar të merrët me muzikë më herët. Këngët si “Dyshemeja” në vitin 2011 apo edhe hiti i vitit 2010 si bashkëpunim me ish shoqen Dafina Zeqirin dhe 2po2, lanë shenjë në karrierën e saj si këngëtare.

Në vitin 2012 Tuna do të ishte në qendër të vëmendjes jo vetëm për ndryhsimet në pamjne fizike por edhe  për jetën personale duke u kthyer kështu në këngëtaren më të komentuar të momentit.

Ishte viti 2013 kur Tuna nuk ndalej me  sukseset e cila realizoi edhe bashkëpunimin me ish të dashurin  Cozman  këngën “Fenix”.

Mirëpo ndryshimi Tunës ihste drastik  nga një vajzë baldash përfundoi tek “zogu ma i mirë prej krejteve” dhe publiku do të çmendesh pas muzikës  së saj.

Pas 6 vitesh Tuna na befasoi me projektet e reja. Pasi u bë nënë dhe shkëputjes së gjatë në muzikë ajo u kthye sërish me një balad.

“A don hala” është kënga më e re  ku Tuna shihet me një look të thjesht dhe tepër e ndjeshme.

Ne jemi kurioz të dimë nëse me projektet e  ardhshme Tuna do ti kthehet më “zogut” apo do qëndroj tek baladat.

 

AlpeNews.al