U ACARUAN KEQ NDAJ LAJMEVE TË RREME/ Si reaguan VIP-at ndaj “shpifjeve”. Nga Bes Kallaku tek… – AlpeGossip
U ACARUAN KEQ NDAJ LAJMEVE TË RREME/ Si reaguan VIP-at ndaj “shpifjeve”. Nga Bes Kallaku tek…

U ACARUAN KEQ NDAJ LAJMEVE TË RREME/ Si reaguan VIP-at ndaj “shpifjeve”. Nga Bes Kallaku tek…

Zhvillimi i teknologjisë ka prekur çdo fushë të jetës duke përfshirë këtu edhe median.

Si i tillë format dhe mënyrat e transmetimit të lajmit në ditët e sotme përfshijnë edhe rrugët dixhitale.

Një numër i madh njerëzish janë përdorues të portaleve online në të cilat marrin lajmet më të fundit nga çdo fushë e jetës.

Sigurisht që portalet e lajmve në pjesën më të madhe të rasteve punojnë për të realizuar të ardhura e pikërisht për këtë ër të pasur më shumë klikime realizojnë edhe lajme të rreme.

Më së shumti lajmet rozë, “bombardohen” me trillime në mënyrë që të tërheqin sa më shumë njerëz.Por ndonjëherë ata e teprojnë shumë duke kaluar çdo kufij të mundshëm çka sjell edhe irritimin e vipave për të cilët flitet.

Jo në pak raste ata kanë reaguar publikisht në lidhje me këto lajme duke i përgënjeshtuar por edhe akuzuar krijuesit e tyre për punën që bëjnë.

AlpeNews.al ju njeh me rastet kur vipat janë acaruar keq kundrejt shpikjeve të tilla:

Albana Osmani

Kohë më parë njëri prej portaleve shkruajti se Arbana ishte e lidhur me ish bnorin e Big Brother Anaid Kalotin.Një gjë e tillë e ka acaruar Albanën e cila ka shpërthyer në instagram duke shkruar “Lajme idiote”.

Rozana Radi

Në konfliktin e Rovena dilos kohë më parë për lokalin u përfshi edhe Rozana Radi krejt rastësisht. Ajo shpërtheu kundra portaleve me shkrimin e mëposhtëm:

Rudina Magjistari

Gjatë sezonit televiziv të vitit të kaluar moderatorja Rudina Magjistari ka qenë shumë herë në qendër të vëmendjes të disa portaleve dhe faqeve në rrjete sociale, duke i vënë në dukje “gafat” e saj apo të të ftuarve në transmetim të drejtpërdrejtë të emisionit. Kështu Rudina pas disa rastesh shpëtheu keq me fjalë e mëposhtëme:

Bes Kallaku

Mbrëmjen e djeshme qarkulloi në rrjete sociale lajmi se Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj kishin bërë aksident dhe ishin në gjendje kritike për jetën. Kjo gjë e ka acaruar jashtë mase Besin i cili ka reaguar shumë ashpër në Instagram:

Roza Lati

Kohë më parë për moderatoren e njohur shkruhej se kishte bërë seks treshe me burrin ajo  reagoi e acaruar përmes postimit të mëposhtëm:

Stresi

Kohë më parë në mediat online shkruhej se Stresi kishte flirtuar me Fifin. Reperi u revoltua shumë dhe reagoi përmes shkrimit të mëposhtëm:

Rezarta Shkurta

“Disa njerez te papune, dhe dashakeqes ose me sakte te verber e kane humbur kohen e tyre se fundmi duke bere nje shkrime ku une sipas tyre paskam ber gjoksin operacion. Nuk kam asgje kunder operacioneve plastike por per fat te mire natyra me ka falur nje kraharor te bollshem ku une nuk e kam te nevojshme nderhyrje”, ka thene Rrezarta per mediat shqiptare pasi po shkruhej se ajo kishte bërë gjoksin operacion.