U NDA NGA I DASHURI PAS 10 VITESH/ “Asu” martohet me futbollistin e njohur – AlpeGossip
U NDA NGA I DASHURI PAS 10 VITESH/  “Asu” martohet me futbollistin e njohur

U NDA NGA I DASHURI PAS 10 VITESH/ “Asu” martohet me futbollistin e njohur

Pas 10 vitesh bashkë, aktorja turke Melisa Asli Pamuk dhe Tolga Sala i dhanë fund lidhjes dy muaj më parë. Të dy ishin aktorë të njohur për publikun shqiptar. Melisa Asli Pamuk ka luajtur rolin e “Asus” në serialin “Kara Sevda” ndërsa Tolga Sala rolin e “Xhemilit” në “Çukur”.

Vetëm dy muaj pas ndarjes nga Tolga, Melisa ka nisur një lidhje të re me futbollistin Oguzhan Ozyakup, një vit më i vogël se ajo.

Çifti e kanë shumë seriozisht aq sa kanë vendosur të martohen. Mediat turke shkruajnë se Melisa dhe Oguzhan kanë vendosur që të takohen me familjet e njëri-tjetrit dhe më pas do fillojnë përgatitjet e dasmës.