UKRAINA MBAN KONKURSIN E MISS-AVE MBI PESHË/ Këto FOTO do t’ju çmendin – AlpeGossip
UKRAINA MBAN KONKURSIN E MISS-AVE MBI PESHË/ Këto FOTO do t’ju çmendin

UKRAINA MBAN KONKURSIN E MISS-AVE MBI PESHË/ Këto FOTO do t’ju çmendin

Ukraina ka mbajtur konkursin e bukurisë Miss “Plus size” për vitin 2018.

Mbretëreshat e bukurisë ecën në pasarelë në një përpjekje për t’u kurorëzuar si fituesja e kompeticionit që sfidon steriotipizimet rreth peshës dhe bukurisë femërore.

Garueset u paraqitën me në numër kostumesh duke filluar që nga fustanet e bardha e deri tek të brendshmet teksa garonin kokë më kokë në Kiev të hënën mbrëma.

Fituesja e kompeticionit do të vazhdojë të përfaqësojë Ukrainën në paraqitjen e Miss World Plus Size 2018, që do të mbahet në Filipine muajin e ardhshëm.

Fotot nga konkursi i bukurisë u mbajtur natën e kaluar tregojnë 22 mbretëreshat e bukurisë që konkurrojnë në një numër raundesh, duke përfshirë edhe fustane nusërie.

Vajzat u shoqëruan në skenë me muzikë live nga një prej yjeve më të njohura të muzikës pop.