VAJZA meqë po vjen PLAZHI! Si të eliminoni dhjamin e barkut me aloe vera – AlpeGossip
VAJZA meqë po vjen PLAZHI! Si të eliminoni dhjamin e barkut me aloe vera

VAJZA meqë po vjen PLAZHI! Si të eliminoni dhjamin e barkut me aloe vera

Për të gjithë ata që po merren me një dhjam “kokëfortë” blogerja e ushqimit Kristi Janku tregoi sot në rubrikën e saj “me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë” pijen ideale për ta eleminuar.
Sipas saj, receta që ju nevojitet ka përbërës të cilët mund të gjenden lehtësisht në shtëpitë tuaja. Për përgatitjen e saj do t’iu duhet:
-1 limon
-20 gr tul aloe vera
– 250 ml ujë

Të gjithë përbërësit përzihen sëbashku derisa të formohet një masë homogjene. Kjo pije jo vetëm që djeg kaloritë, por përmirëson cilësinë e lëkurës dhe të flokëve tuaj./tvklan.al