VËLLAI I TURJAN HYSKOS ZYRTARISHT DEPUTET/ Orinda Huta dhe moderatori shprehin publikisht mbështetjen e tyre (FOTO) – AlpeGossip
VËLLAI I TURJAN HYSKOS ZYRTARISHT DEPUTET/ Orinda Huta dhe moderatori shprehin publikisht mbështetjen e tyre (FOTO)

VËLLAI I TURJAN HYSKOS ZYRTARISHT DEPUTET/ Orinda Huta dhe moderatori shprehin publikisht mbështetjen e tyre (FOTO)

Eljo Hysko është një emër i njohur në politikë, sidomos nga të rinjtë e Partisë Sociale, duke qenë se mban vendin e kryetarit të ‘FRESSH’. Por mesa duket, tani do ta shohim akoma më të angazhuar në këtë pjesë, duke qenë se tani është zyrtarisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Eljo ka marrë shumë urime nga miqtë e tij, megjithatë urimi i vëllait dhe kunatës ka qenë më i vecantë. “Krenar”, ka shkruar Turjan Hysko në një foto të Eljos, ndërsa Orinda ka shkruar: “Rruga jote qoftë plot dritë dhe plot bekime. Të kam xhan”. Me këtë postim, çifti i moderatorëve kanë shprehur publikisht mbështetjen për Eljon, i cili me siguri do të jetë i suksesshëm në postin e tij të ri.