VENDET MË TË RREZIKSHME TË BOTËS/ Nuk duhet të shkoni kurrë me pushime (FOTO) – AlpeGossip
VENDET MË TË RREZIKSHME TË BOTËS/ Nuk duhet të shkoni kurrë me pushime (FOTO)

VENDET MË TË RREZIKSHME TË BOTËS/ Nuk duhet të shkoni kurrë me pushime (FOTO)

Siria, Libia, Afganistani dhe Somalia njihen si vende të rrezikshme për njerëzit pasi ka luftëra vazhdimisht.

Është zbuluar një hartë që nxjerr në pah vendet më të këqija dhe më të mira në botë kur bëhet fjalë për udhëtimin me makinë dhe shëndetin.

Harta është realizuar nga specialistët e sigurisë dhe shëndetësisë.

Finalnda, Norvegjia, Zvicra, Sllovenia dhe Islanda janë etiketuar si vendet më të sigurta në botë. Ndërsa rrezikun më të madh mund ta përjetoni duke shkuar në Evropën Perëndimore përfshirë Britaninë e Madhe, Kinën, Kanadanë si dhe Shtetet e Bashkuara dhe Australinë.

Ndërsa për vendet e rrezikshme rreth problemeve mjekësore përfshihen vendet afrikane si Sudani i Jgutu, Nigeria, Bregu i Fildishtë dhe Sierra Leone.