VIJON FURTUNA në TCh! LARGOHEN 4 spikerët e njohur nga detyra (FOTO) - AlpeGossip
VIJON FURTUNA në TCh! LARGOHEN 4 spikerët e njohur nga detyra (FOTO)

VIJON FURTUNA në TCh! LARGOHEN 4 spikerët e njohur nga detyra (FOTO)

Në Top Channel vazhdon furtuna e largimeve, që prej emërimit të Ben Blushit si drejtor.

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen.

Bëhet fjalë për spikeren e njohur Genta Popa, që ka vite në këtë television që jep lajmet dhe që është kthyer në një ikonë e Top Channel.

Po ashtu, edhe Juli Krisafi, e cila këtë vit prezantonte emisionin “Pasditja” në TCH, ka vendosur të largohet në një TV tjetër.

Ajo nuk e ka zyrtarizuar ende largimin, por raportohet se është thuajse e kryer.

Edhe Denisa Pasholli gjithashtu raportohet se ka vendosur të largohet.

I fundit është spikeri tjetër është Arlind Isai, që ka qenë gazetar terreni, por prej dy vitesh jepte lajmet.

Prej Top Channel dy vitet e fundit janë larguar dhjetra emra të rëndësishëm, largime që janë shtuar me ardhjen e Ben Blushit.