VIP-et SHQIPTARE PO FIKSOHEN PAS SAJ/ Si ta kombinojmë me stil korsenë në 2020-n – AlpeGossip
VIP-et SHQIPTARE PO FIKSOHEN PAS SAJ/ Si ta kombinojmë me stil korsenë në 2020-n

VIP-et SHQIPTARE PO FIKSOHEN PAS SAJ/ Si ta kombinojmë me stil korsenë në 2020-n

Korseja është një veshje historike që vijon të jetë një prej trendeve më të mëdha edhe sot e kësaj ditë.

E veshur nga gratë në botën perëndimore që nga shekulli i 16 deri në fillim të shekullit të 20 për të treguar belin e hollë, ajo duket se ka marrë një tjetër qëllim tashmë atë të të qenit në modë.

Në vitet ’80 dhe ’90 dizajnuesit përfshi Vivienne Westwood, Jean-Paul Gaultier dhe Thierry Mugler ndihmuan të krijohet një epokë të re në të cilën korsetë u bënë një simbol i fuqizimit seksual.

Sot një numër i madh i të famshmeve shqiptare e preferojnë ta veshin dhe ta kombinojnë me xhinse, kostume sportive apo edhe thjesht me një fund! Korsetë mund të jenë prej mëndafshi, apo dhe prej tyli.

Ne kemi sjellë disa mënyra kombinimi sipas vajzave të njohura shqiptare, të cilat duken me shumë stil!

View this post on Instagram

🍀

A post shared by Kevina_kthella (@kejvina_kthella) on

 

View this post on Instagram

Oh sa mire me kon une 😋♥️🖤💙💛

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

 

View this post on Instagram

@karlkani 🤯

A post shared by KIDA (@kida) on

View this post on Instagram

do you think I’m cute? 🥰 yess or yessss🐥

A post shared by AURELA HOXHA (@hoxha_aurela) on