Xhesika Berberi tregon aftësitë si kuzhiniere/ Modelja përgatit ëmbëlsirën që adhurojnë të gjithë shqiptarët (FOTO) – AlpeGossip
Xhesika Berberi tregon aftësitë si kuzhiniere/ Modelja përgatit ëmbëlsirën që adhurojnë të gjithë shqiptarët (FOTO)

Xhesika Berberi tregon aftësitë si kuzhiniere/ Modelja përgatit ëmbëlsirën që adhurojnë të gjithë shqiptarët (FOTO)

Ditët e sotme është krijuar paragjykimi se vajzat nuk janë aq të afta për të gatuar sa nënat e tyre. Në fakt të tilla steriotipe shpesh janë të gabuara. Mund të themi se këtë gjë e ka vërtetuar më së miri edhe modelja shqiptare Xhesika Berberi. Pavarësisht se të gjithë mund të mendojnë se modelet nuk dinë gjë tjetër veçse të pozojnë përpara aparatit fotografik, Xhesika na e ka treguar me vepra se kjo është krejtësisht e gabuar. Ajo ka vendosur të shpalosë aftësitë e saj si kuzhinere, madje jo me një recetë të thjeshtë, por me një nga ëmbëlsirat më të vështira për t’u përgatitur. Xhesika ka bërë një bakllava dhe mund të themi se rezultati duket fantastik. Krenare për punën e saj, modelja nuk ka nguruar ta ndajë me të gjithë ndjekësit në ‘Instagram’. Besojmë se dhe ju do t’i jepni Xhesikës pikët e plota për bakllavanë dhe këtej e tutje nuk do të ketë më paragjykime se vajzat e sotme nuk dinë të bëjnë asgjë.