ZBULOJINI TANI/ Ja kush është shpallur çifti më i admiruar i vitit – AlpeGossip
ZBULOJINI TANI/ Ja kush është shpallur çifti më i admiruar i vitit

ZBULOJINI TANI/ Ja kush është shpallur çifti më i admiruar i vitit

Prestigjiozja “Gallup” ka shpallur rezultatet e sondazhit për dyshen më të admiruar të vitit.

Sipas votave mashkulli më i admiruar për 2019 është shpallur ish-presidenti i Amerikës, Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle është është shpallur femra më e admiruar. Ish- presidenti Barack është prej 11 vitesh rresht burri më i pëlqyer i vitit.

Nëse ai do ta fitojë sërish këtë çmim për vitin 2019 do të jetë i pari ish-President në USA që e mban për kaq gjatë këtë pozicion. Ndërsa Michelle spostoi Hillary Clinton që e mbante këtë post për 17 vite me radhë.