ZJARRI NË KATEDRALEN “NOTRE-DAME”/ Vip-at publikojnë fotot dhe rrënqethin me fjalët (FOTO) – AlpeGossip
ZJARRI NË KATEDRALEN “NOTRE-DAME”/ Vip-at publikojnë fotot dhe rrënqethin me fjalët (FOTO)

ZJARRI NË KATEDRALEN “NOTRE-DAME”/ Vip-at publikojnë fotot dhe rrënqethin me fjalët (FOTO)

Ditën e  djeshme  një zjarr i madh ka përfshirë Katedralen e  Parisit, “Notre Dame”.  Kjo ngjarje u kosiderua  tepër tragjike dhe një humbje e madhe pasi cilësohesh si një nga veprat më unike.

Notre Dame ishte një katedrale mesjetare katolike. Ajo konsiderohet një nga shembulli më i mirë i arkitekturës gotike franceze dhe kisha më e mirë në Kishën Katolike në Francë por  edhe në botë.

Duket se kjo targjedi ka prekur edhe personazhet e njohur  të cilët janë shprehur të pikëlluar dhe kanë kujtuar vizitën e tyre.

Njihuni me vip-at të cilët u soldarizuan mbi ngjarjen e Parisit.

Getoar Selimi

View this post on Instagram

#tb #notredamedeparis

A post shared by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on

Marina Vjollca

View this post on Instagram

“Notre-Dame” trishtim…😥🙏🏼

A post shared by Marina Vjollca (@marina_vjollca) on

Aulona Musta

Orgesa Zaimi

View this post on Instagram

🇫🇷 😢

A post shared by ORGESA ZAIMI | Singer (@orgesazaimi) on

Jona Spahiu

Agnesa Vuthaj

Alketa Vejsiu