7 VITE MË PARË BOTA NJOHU RITA ORËN/ Kjo ishte kënga që e bëri menjëherë të famshme – AlpeGossip
7 VITE MË PARË BOTA NJOHU RITA ORËN/ Kjo ishte kënga që e bëri menjëherë të famshme

7 VITE MË PARË BOTA NJOHU RITA ORËN/ Kjo ishte kënga që e bëri menjëherë të famshme

Në shkurtin e 2012 këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ju prezantua publikut me një super hit. Projekti mbante titullin “Hot Right Now” dhe menjëherë pas publikimit pushtoi klasifikimet botërore. Mjaftoi kjo këngë që Rita Orës ti ndryshohej jeta dhe sot është ndër vajzat me zërin më karakteristik. Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’ Rita e ka cilësuar këtë projekt si këngën e jetës.

“Gëzuar ditëlindjen “Hot Right Now”. Kjo këngë më ndryshoi jetën dhe jam shumë mirënjohëse ndaj fansave që kanë qenë me mua që në fillim. Ju dua të gjithëve kaq shumë. Mirënjohëse për ju që më bëni të jetoj çdo ditë në një ëndërr”,- shkruan Rita.

Në 7 vitet e fundit Rita ka publikuar me dhjetëra këngë, të cilat janë vlerësuar maksimalisht. Këngëtarja është nominuar disa herë për çmime “Grammy” dhe kënga “For You” e bëri pjesë të kolonës zanore në filmin “Fifty Shades Freed”.