BRAKTISI “E DIELL” NË MES TË SEZONIT/ Zbulohet pse u largua moderatori shqiptar (FOTO) – AlpeGossip
BRAKTISI “E DIELL” NË MES TË SEZONIT/ Zbulohet pse u largua moderatori shqiptar (FOTO)

BRAKTISI “E DIELL” NË MES TË SEZONIT/ Zbulohet pse u largua moderatori shqiptar (FOTO)

Pjesë e programi “E diell” këtë sezon është edhe moderatori i njohur Flori Gjini me rubrikën ku trajtohen kulturat e vendeve të ndryshme. Ditën e sotme u përhap me shpejtësi në media lajmi se Flori do largohet nga programi.

Burime për “Iconstyle.al” bënë të ditur se moderatori nuk do jetë më pjesë e “E diell” dhe këtë e tregonte edhe screenshot-i i bisedës në whatsapp nga grupi i moderatorëve të programit.

I kontaktuar nga “Blitz.al”, Flori e ka mohuar largimin nga “E diell” dhe ka zbuluar shkakun pse është larguar nga grupi i Whatsapp.

“Nuk është e vërtetë. Vazhdoj të jem, madje këtë javë në rubrikën e “Escape” do të jetë Meksika. Thjesht kam dalë nga grupi i WhatsApp-it sepse gjatë transmetimit Live të “The Voice” shkruajnë mesazhe te grupi dhe më shqetësojnë, dhe i thashë që më shkruani më vete. Vetëm kaq! Por vazhdoj të jem në Top Channel, edhe në “E diell”, edhe në “The Voice”, është shprehur Flori për “Blitz.al”.