CAMILLA CABELLO KRYESON MTV EMAS 2018/ Dua Lipa rrëmben një çmim – AlpeGossip
CAMILLA CABELLO KRYESON MTV EMAS 2018/ Dua Lipa rrëmben një çmim

CAMILLA CABELLO KRYESON MTV EMAS 2018/ Dua Lipa rrëmben një çmim

Është koha për MTV EMAs 2018.

Camila Cabello kryesoi EMAs si artistja më e nominuar dhe arriti që të rrëmbejë 4 çmime në mbrëmjen e madhe.

Arina Grande dhe Post Malone u nominuan në 5 kategori por nuk morën asnjë çmim.

Nicki Minaj u vlerësua me dy çmime ndërsa këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa rrëmbeu çmimin ‘Best Pop Artist’.

Ndërsa eventi i madh u ndez nga perfromanca e këngëtares tjetër shqiptare Bebe Rexha, e Alessia Cara, Halsey, Little Mix, Nicki Minaj, Panic dhe Janet Jackson.

Shikoni listën e plotë:

Best Artist
Camila Cabello – WINNER

Ariana Grande
Drake
Dua Lipa
Post Malone

Best Video
Camila Cabello, “Havana ft. Young Thug” – WINNER

Ariana Grande, “No tears left to cry”
Childish Gambino, “This Is America”
Lil Dicky, “Freaky Friday ft. Chris Brown”
The Carters, “APES**T”

Best Song
Camila Cabello, “Havana ft. Young Thug” – WINNER

Ariana Grande, “no tears left to cry”
Bebe Rexha, “Meant To Be ft. Florida Georgia Line”
Drake, “God’s Plan”
Post Malone, “rockstar ft. 21 Savage”

Best Pop Artist
Dua Lipa – WINNER

Ariana Grande
Camila Cabello
Hailee Steinfeld
Shawn Mendes

Best New Artist
Cardi B – WINNER

Anne-Marie
Bazzi
Hayley Kiyoko
Jessie Reyez

Best Look
Nicki Minaj – WINNER

Cardi B
Dua Lipa
Migos
Post Malone

Best Hip-Hop Artist
Nicki Minaj – WINNER
Drake
Eminem
Migos
Travis Scott

Best Live Artist
Shawn Mendes – WINNER
Ed Sheeran
Muse
P!nk
The Carters

Best Rock Artist
5 Seconds Of Summer – WINNER
Foo Fighters
Imagine Dragons
Muse
U2

Best Alternative Artist
Panic! At The Disco – WINNER

Fall Out Boy
The 1975
Thirty Seconds To Mars
twenty one pilots

Best Electronic Artist
Marshmello – WINNER

Calvin Harris
David Guetta
Martin Garrix
The Chainsmokers

Biggest Fans
BTS – WINNER

Camila Cabello
Selena Gomez
Shawn Mendes
Taylor Swift

Best World Stage
Alessia Cara: MTV Spotlight @ Hyperplay, Singapore 2018 – WINNER

Clean Bandit: MTV Crashes Plymouth, UK 2017
Charli XCX: MTV Crashes Plymouth, UK 2017
David Guetta: Trafalgar Square, UK 2017
Jason Derulo: Isle of MTV Malta 2018
Post Malone: Wireless Festival, UK 2018
Migos: Wireless Festival, UK 2018
J Cole: Wireless Festival, UK 2018
Nick Jonas: MTV Spotlight @ Hyperplay, Singapore 2018

Best U.S. Act
Camila Cabello – WINNER

Ariana Grande
Cardi B
Imagine Dragons
Post Malone