ÇFARË KE BËRË QË NUK PLAKESH? Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat – AlpeGossip
ÇFARË KE BËRË QË NUK PLAKESH? Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

ÇFARË KE BËRË QË NUK PLAKESH? Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

Alketa Vejsiu ka zbuluar mbrëmjen e djeshme disa të pathëna për jetën e saj, punën dhe sekrete suksesi dhe bukurie.

Përmes një bashkëbisedimi me ndjekësit në Instagram, moderatorja ka treguar edhe rutinën e saj për t’u dukur perfekte në fotot që publikon Instagram.

Alketa pranoi se gjysmën e punës e bëjnë filtrat e Instagramit, që e ndihmojnë të fshehë ndonjë thinjë apo vijë në fytyrë.

Megjithatë ajo ka edhe disa rituale që ndjek dhe që e bëjnë të duket në super formë.

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh”, e pyet një ndjekëse.

“Filtrat e Instagramit motër. Ato na tregojnë sikur jemi super njerëz. Si të gjithë ju kam dhe unë ndonjë vizë e ndonjë fije të bardhë që s’do mundem ta evitoj.

Po kam ca rituale jete që përpiqem t’i ndjek.

-Sport

-Ushqehem me kujdes

-Dua të fle e të bëj gjumë të mirë