Cilët janë aktorët e humorit që mbështesin fuqishëm politikën: Nga Julian Deda te Gaz Paja – AlpeGossip
Cilët janë aktorët e humorit që mbështesin fuqishëm politikën: Nga Julian Deda te Gaz Paja

Cilët janë aktorët e humorit që mbështesin fuqishëm politikën: Nga Julian Deda te Gaz Paja

Aktrimi dhe politika, çfarë mund t’i bëjë bashkë të dyja? Aktorët tanë të humorit duket se janë mjaft të angazhuar që tju shërbejnë politikanëve tanë.

Por kush janë aktorët që e kanë shprehur hapur që janë pjesë e angazhimeve politike. Ja disa nga emrat më të njohur.

E nisim me Erion Isai i cili u angazhua me Partinë Socialiste edhe gjatë fushatës së fundit elektorale duke u shfaqur së bashku me Elisa Spiropalin gjatë takimeve në zonën e Ersekës, shkruan Albeu. Duket se ai nga këto angazhime ka fituar një post. Atë të drejtorit të ri të teatrit.

Vazhdojmë më tëj me mikun e tij Bes Kallakun. Besi ka kohë që merret me angazhimet e Lsi-së.

Listës i bashkohet Gaz Paja. Aktori duket se është duke e mbështetur hap pas hapi kryebashkiakun Erion Veliaj.

Nuk ngelet mbrapa as Ermal Mamaqi, i cili është antar i PD.

Dhe së fundmi është Julian Deda. Aktori i njohur Julian Deda, njëkohësisht koordinator i PD-së.