DITËLINDJET E 13 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën, nga aktori i… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 13 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën, nga aktori i… (FOTO)

DITËLINDJET E 13 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën, nga aktori i… (FOTO)

Data shënon 13 korrik dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre. Por më parë le të njihemi me karakteristikat e tyre.

Të lindurit më 13 korrik, i përkasin shenjës së Gaforres. Të quajtur ndryshe si “Njerëz të Hënës” si dhe të udhëhequr nga Hëna, ata që i përkasin shenjës së Gaforres janë të butë, të ndjeshëm dashamirës dhe shpirtra imagjinarë. Duke qenë se shpesh ndikohen nga Hëna, të lindurit në datë 13 korrik janë shumë të lëkundshëm dhe ndryshojnë shpesh humor.

Carmen Villalobos (Aktore, modele)

Colton Haynes (Aktor, model)

Deborah Cox (Këngëtare)

Harrison Ford (Aktor)

Ken Jeong (Aktor)

Ma Ying-jeou (President i Taiwan)

Patrick Stewart (Aktor)

Wole Soyinka (Shkrimtar, poet)