DITËLINDJET E 14 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën?! Nga Presidenti i… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 14 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën?! Nga Presidenti i… (FOTO)

DITËLINDJET E 14 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën?! Nga Presidenti i… (FOTO)

Data shënon 14  korrik dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre. Por më parë le të njihemi me karakteristikat e tyre.

Njerëzit e lindur më 14 korrik, janë shenja e gafores. Gaforja është një shenjë uji dhe kështu të lindurit nën shenjën e saj janë të ndjeshëm, të kujdesshëm dhe bujarë. Ata janë filantropë dhe bëjnë gjithcka për mirëqenien e të tjerëve. Gaforet përshtaten mirë me pengesat e jetës, por mund të hezitojnë të përballen me ndryshime të papritura.

Antonia Kidman (Aktore, prezantuese, gazetare)

Conor McGregor (Sportist i Arteve Marciale)

Bebe Buell (Këngëtare, kompozitore, aktore, modele)

Gerald Ford (President i Amerikës)

Jackie Earle Haley (Aktor)

Jane Lynch (Aktore)

Julia Somerville (Gazetare)

Kyle Gass (Këngëtar, aktor, kompozitor)

Peta Murgatroyd (Kërcimtare)

Tameka Harris (Këngëtare)

Victoria, Crown (Princesha e Suedisë)