“DO MARTOHEM NËSE FLORI KËNDON NË DASMËN TIME”/ Si u “çmenden” fanset, pas çunit të Tironës! – AlpeGossip
“DO MARTOHEM NËSE FLORI KËNDON NË DASMËN TIME”/ Si u “çmenden” fanset, pas çunit të Tironës!

“DO MARTOHEM NËSE FLORI KËNDON NË DASMËN TIME”/ Si u “çmenden” fanset, pas çunit të Tironës!

Flori Mumajesi është kthyer padyshim në një fenomen në muzikën shqiptare duke rrëmbyer kështi sërish zemrat e mbarë publikut.

Kujtojmë se rreth një muaj më parë ai triumfoi në edicionin e 20-të të “Kënga Magjike” ku përmes këngës “Plas” la gjurmë të pakarasueshmë në muzikënshqiptare.

Endë pa mbaruar spektakli, të gjithë kishin besim se ai do të shpallej fitues e kështu ndodhi. Përveç konkurimit “rrugëtimi” i tij në këtë spektakel u shoqërua edhe me përfoljen e jetës së tij private duke risjellë në vëmendje edhe partnered e tij ndër vite.

E mesa  duket euphoria e kqëtij  rikthimi të bujshëm të Flor Mumajesit nuk paska për të mbaruar shpejt pasi përveç efektit të tij, publikur është I “etur” edhe për muzikë cilësore.

Pas konkurimit, publikoi këngën e rë “Mori” në bashkëpunim me Getoar Selimin e së fundmi qershia mbi tortë” ishtë “Çun Tirone” të cilën e këndoi për herë të parë në emisionin “Shiko Kush Luan” 3 ditë më parë.

Prej asaj punate fansat janë dashuruar me këngën e tij të fundit madje ka dhe nga ata që shprehen: Do martohem vetë,  nëse Flori këndon në dasmën time!

Mesa duket suksesi i Florit nuk do të ketë mbarim!

/AlpeNews.al