“E MERITOI”/ Pas një “rrugëtimi” të gjatë, shpallet fituesi i “Hell’s Kitchen” (VIDEO) – AlpeGossip
“E MERITOI”/ Pas një “rrugëtimi” të gjatë, shpallet fituesi i “Hell’s Kitchen” (VIDEO)

“E MERITOI”/ Pas një “rrugëtimi” të gjatë, shpallet fituesi i “Hell’s Kitchen” (VIDEO)

“Hell’s Kitchen” ka shpallur sonte në natën finale triumfuesin e këtij spektakli plot sfida. Ervini është konkurenti që rrëmbeu fitoren në edicionin e parë të spektaklit të famshëm të gatimit.

Sipas shefit drejtues të këtij spektakli ai e meritoi fitoren sepse: “Detajet, shija e fortë dhe ngjyrat që ishin sipër pjatës e bënë fitues Ervinin”.

Nga ana tjetër Ervini u shpreh mjaft i lumtur që u kurorëzua me fitoren e “Hell’s Kitchen” edhe pse ka një eksperiencë të gjatë në kuzhinë.

Renato Mekolli ka deklaruar se “Hell’s Kitchen” do të rikthehet sërish në një sezon të dytë me skenografi dhe plane të reja ashtu si i meriton.