E PABESUESHME/ Aktori i famshëm turk detyrohet të heqë dorë nga aktrimi dhe arsyeja është qeni i tij – AlpeGossip
E PABESUESHME/ Aktori i famshëm turk detyrohet të heqë dorë nga aktrimi dhe arsyeja është qeni i tij

E PABESUESHME/ Aktori i famshëm turk detyrohet të heqë dorë nga aktrimi dhe arsyeja është qeni i tij

Aktori i famshëm turk Kivanç Tatlitug është përfshirë së fundmi në një debat publik me fansat përsa i përket qenit të tij.

Sipas komenteve të shumta qeni i tij është i një race jo miqësore, një pitbull agresiv që nuk duhet shfaqur në publik pasi përbën rrezikshmëri për kalimtarët e rastit.

Kritikuesit janë munduar ta faktojnë këtë gjë duke u bazuar tek veshët e prerë të qenit.

Sipas tyre ky veprim bëhet tek qentë e “tërbuar” të cilët përdoren për përleshje.Pas këtij reagimi Kivanç është munduar t’i bindë të gjithë se ky nuk është aspak rasti i qenit të tij. Vetëm pse ai i ka veshët e prerë nuk vërteton asgjë.

Por duke qënë se kjo racë nuk lejohet as me ligj të mbahet në publik komentet dhe ankesat vetëm shtohen.

Ndaj aktori i njohur i telenovelave është detyruar të marrë një vendim mjaft ekstrem.

“Nëse ju i vërtetoni këto që thoni, unë menjëherë heq dorë nga profesioni im. Nëse unë përbëj rrezik në publik me qenin tim, atëherë nuk do kem më asnjë dalje publike dhe do vazhdoj të bëj punë të tjera” – është shprehur ai në Twitter.