“EJA TË STËRVITEMI BASHKË”/ Aulona Musta vjen me projektin e ri për një trup të shëndetshëm – AlpeGossip
“EJA TË STËRVITEMI BASHKË”/ Aulona Musta vjen me projektin e ri për një trup të shëndetshëm

“EJA TË STËRVITEMI BASHKË”/ Aulona Musta vjen me projektin e ri për një trup të shëndetshëm

Aulona Musta është një nga moderatoret me trupin më në formë dhe të palestruar. Prej vitesh ajo na ka treguar se palestra për të nga dita në ditë është bërë si shtëpia e saj e dytë. Ajo është shprehur se ka një dashuri shumë të madhe për stërvitjen.

Përveçse ka arritur të ketë një fizik të formuar dhe tepër seksi, Aulona po sigurohet që ta përcjellë motivimin dhe punën e saj edhe tek të tjerët. Shpesh e kemi parë që në profilin e saj në Instagram ajo ndan video e foto të ndryshme që udhëzojnë për një fizik të shëndetshë, ushtrime e dieta ushqimore. Madje së fundmi ajo ka realizuar një projekt “neformemeaulonen” ku trajonon gjithë ata që duan të jetojnë shëndetshëm.

“Deri me sot kam sjelle ne jete disa femije, nje biologjik, e shume te tjere profesional 😄 Ky eshte “femija im” me i ri, www.neformemeaulonen.com, nje projekt i krijuar me shume dashuri, dedikim, e pasion.
Eshte bukur kur gjerat lindin natyrshem, ashtu sic ishte krijimi i #neformemeaulonen ardhur si pasoje e gjithe kerkesave, besimit, nevojes tuaj per keshillat e sugjerimet e mia, ne lidhje me te jetuarit shendetshem, te ushqyerit shendetshem dhe te sterviturit rregullisht. Besimi qe keni krijuar tek mua me lumturon pa fund, e ne te njejten kohe me mbush me pergjegjesi. Studimet e mia per psikologji me kane ndihmuar shume te kuptoj se sa e rendesishme dhe se si baza e gjithckaje ne jete eshte mendja. Jo me kot nje nder shprehjet e mia te preferuara, moto e jetes time eshte: nje mendje e shendoshe, ne trup te shendoshe. Prandaj ne kete projekt qellimi nuk eshte thjesht te sterviteni, apo te ushqeheni mire, apo te dobesoheni, qellimi eshte te jeni me te lumtura me jeten tuaj. Dhe, edhe pse mund te duket si utop, nje ndryshim i vogel ne rutinen tuaj sic eshte te gjesh pak kohe per veten, nje stervitje 30-40 minuta, ushqim me i mire, i ben mire ne radhe te pare mendjes tuaj, e pastaj padyshim edhe trupit e shendetit. Prandaj mos ja mohoni vetes tuaj kaq gje! Sic e kam thene shpesh, po nuk u kujdese ti per veten tende, po nuk e respektove ti, kush do ta beje?
Tashme s’ka me justifikime, nese nuk ke mundesi te shkosh ne palester, stervitu ne shtepi. Kohen e zgjedh ti, ne cdo moment te dites qe ti ke mundesi, programin e ke aty, ne telefonin tend.
Por edhe nese shkon ne palester, do te dobesohesh, apo te shtosh masen muskulare, ama nuk di nga t’ja nisesh, e cfare te besh, kemi programin dy mujor per palester.
Shko tani tek linku ne bio dhe abonohu ❤️ Une do jem me ju ne cdo hap.
Faleminderit bashkepunetoreve te mi ne kete projekt ” shkruan Aulona në postin e saj për programin e ri. ALPEgossip.al

View this post on Instagram

Deri me sot kam sjelle ne jete disa femije, nje biologjik, e shume te tjere profesional 😄 Ky eshte “femija im” me i ri, www.neformemeaulonen.com, nje projekt i krijuar me shume dashuri, dedikim, e pasion. Eshte bukur kur gjerat lindin natyrshem, ashtu sic ishte krijimi i #neformemeaulonen ardhur si pasoje e gjithe kerkesave, besimit, nevojes tuaj per keshillat e sugjerimet e mia, ne lidhje me te jetuarit shendetshem, te ushqyerit shendetshem dhe te sterviturit rregullisht. Besimi qe keni krijuar tek mua me lumturon pa fund, e ne te njejten kohe me mbush me pergjegjesi. Studimet e mia per psikologji me kane ndihmuar shume te kuptoj se sa e rendesishme dhe se si baza e gjithckaje ne jete eshte mendja. Jo me kot nje nder shprehjet e mia te preferuara, moto e jetes time eshte: nje mendje e shendoshe, ne trup te shendoshe. Prandaj ne kete projekt qellimi nuk eshte thjesht te sterviteni, apo te ushqeheni mire, apo te dobesoheni, qellimi eshte te jeni me te lumtura me jeten tuaj. Dhe, edhe pse mund te duket si utop, nje ndryshim i vogel ne rutinen tuaj sic eshte te gjesh pak kohe per veten, nje stervitje 30-40 minuta, ushqim me i mire, i ben mire ne radhe te pare mendjes tuaj, e pastaj padyshim edhe trupit e shendetit. Prandaj mos ja mohoni vetes tuaj kaq gje! Sic e kam thene shpesh, po nuk u kujdese ti per veten tende, po nuk e respektove ti, kush do ta beje? Tashme s’ka me justifikime, nese nuk ke mundesi te shkosh ne palester, stervitu ne shtepi. Kohen e zgjedh ti, ne cdo moment te dites qe ti ke mundesi, programin e ke aty, ne telefonin tend. Por edhe nese shkon ne palester, do te dobesohesh, apo te shtosh masen muskulare, ama nuk di nga t’ja nisesh, e cfare te besh, kemi programin dy mujor per palester. Shko tani tek linku ne bio dhe abonohu ❤️ Une do jem me ju ne cdo hap. Faleminderit bashkepunetoreve te mi ne kete projekt @novus_marketing_consulting @muscle_gain_albania @pashaj_travel_tours @bicerrivideo @iambeati @flexgym_tirane

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

View this post on Instagram

Me ne fund erdhi momenti i shumepritur! Te premten, date 21 Shkurt www.neformemeaulonen.com do te jete i aksesueshem per te gjithe. – Paketa stervitore online si per ato qe duan te sterviten ne shtepi, ne pamundesi per te vajtur ne palester, ashtu edhe per ato qe jane ne palester por kane nevoje per nje program qe t’i ndihmoje te arrijne formen e deshiruar. – Regjim ushqimor dy mujor, me vakte te detajuara cdo dite, per te mesuar me radhe te pare te ushqeheni shendetshem, e padyshim per te humbur ato kg qe aq shume ju stresojne. – Kjo do te jete vetem nisja e nje rrugetimi shume te gjate, e me shume gjera te reja, te bukura, e te medha qe jane duke u projektuar dhe qe do te vijne hap pas hapi tek ju! 😍😍 Per momentin le te pergatitemi te fillojme punen se bashku, per t’u bere versioni me i mire i vetes tuaj. Nga e premtja s’ka me justifikime. Do behemi te gjithe #siburre 💪💪🤣🤣 P.S: Te gjitha vajzat qe do te regjistrohen dhe do te blejne paketat, do te behen pjese e grup chatit qe do te hap ketu ne Instagram per te ndare se bashku cdo hap.

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

View this post on Instagram

Kush eshte gati per te bere barkun te bukur, te bukur, qe t’i heqi gjithe krenari rrobat kete vere ne plazh? 😀😀 Nese nuk ndihesh mire me trupin tend atehere duhet te fillosh ndryshimin. Dhe ndryshimi nis duke ndjekur regjimin e duhur stervitor dhe ate ushqimor. Nga e premtja nuk ka me justifikime! www.neformemeaulonen.com do te kete dy programe dy mujore stervitore. Do te sterviteni ne shtepi me mua, ose ne palester me @healthy_by_dori ne varesi te nevojave dhe mundesive qe keni. Te dyja ne, si une edhe @healthy_by_dori do t’ju ndjekim hap pas hapi dhe do te jemi aty me ju per cdo nevoje qe keni. Po nuk u kujdese dhe po nuk e respektove ti veten dhe trupin tend, mos prit ta beje askush tjeter! #neformemeaulonen #siburre

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

View this post on Instagram

Nje nga asyet perse e dashuroj stervitjen/palestren eshte sepse me ka bere me te forte: fizikisht dhe menderisht! Dhe me besoni nuk eshte forca fizike, ajo ku duhet te mbledhesh te gjitha fuqite per te bere ate squatin me 100 kg, apo per te bere ate bench press-in me 50 kg. Para se te shkosh ketu, duhet te kesh punuar per forcen e mendjes nje here. . Qe nga momenti qe bie zilja e telefonit ne mengjes dhe ti cohesh pa pike energjie, mund te jesh e lodhur, s’ke fjetur mire, ke fjetur vone, mund te jesh me cikel; tek pergatitja e ushqimeve qe duhet te hash dhe qe mund te marrin me shume kohe per t’u pergatitur(nderkohe qe mund t’i kishe rene shkurt merr nje briosh ose byrek kur del nga shtepia), tek vrapi per ne palester sepse e ke kohen super te kronometruar, duke qene se me mbrapa ke lene nje takim pune; tek kthimi me vrap ne shtepi pergatitja e drekes dhe berja gati per ta marre me vete qe mos te rrezikosh te hash gjera te pashendetshme kur te merr uria…Tek mbajtja e vetes per te mos ta pire ate goten e alkoolit, apo per te ikur nga festa para gjithe te tjereve, sepse neser duhet te cohesh shpejt per t’u stervitur… ta dini ju sa force duhet per te ushtruar trurin, do ju duket ai squati me 100 kg si pupel 😂😂😂 . Por kjo eshte e bukura dhe arsyeja perse e dashuroj kete stil jetese dhe nuk do hiqja kurre dore prej tij. Me ka mesuar dhe bere te kuptoj se sa e forte jam. Me ka bere te ndihem krenare per veten dhe per vullnetin tim. Prandaj do t’i jem mirenjohese perjete. . E nese per dike kjo perkthehet te jesh #siburre well jam e lumtur qe jam “nje burre” qe s’ka nevoje per ndihmen e asnje burri per te ngritur ujin 10 litra deri ne kat te 9 pa ju marre fryma 😜😜 #stayfit #stayhealthy #train #trainhard #gymfreak #gymlover #gymmom #gymgirl #girlswholift #fitness #fitnesslife #foreverfit Foto: @bicerrivideo

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on