ELENI FOUREIRA “DJEG” SHESHIN SKËNDERBEJ/ SHIHNI VIDEON kur flet shqip dhe të gjithë ngelen pa fjalë (VIDEO) – AlpeGossip
ELENI FOUREIRA “DJEG” SHESHIN SKËNDERBEJ/ SHIHNI VIDEON kur flet shqip dhe të gjithë ngelen pa fjalë (VIDEO)

ELENI FOUREIRA “DJEG” SHESHIN SKËNDERBEJ/ SHIHNI VIDEON kur flet shqip dhe të gjithë ngelen pa fjalë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira ngriti në këmbë të gjithë sheshin “Skënderbej” me performancën e saj energjike.

Ajo dukej mjaft në formë, ndërsa nuk mungoi kërcimi në skenë i këngëtares, e cila krijoi një atmosferë shumë festive, madje dhe foli shqip.

“Si jeni mirë”, i pyeti Eleni në fillim të koncertit të gjithë të pranishmit.

Këngëtarja shqiptare e cila mori shumë famë me paraqitjen e saj në EuroVision, u rendit në vend të dytë dhe bëri krenarë miliona shqiptare.

Ajo ishte pretendente për vendin e parë, por sërish i dorëzoi kupën Qipros si një prej finalisteve të festivalit.