“ËSHTË RREZIK”/ Kendall Jenner flet për herë të parë mbi mashtrimin e festivalit “FYRE” – AlpeGossip
“ËSHTË RREZIK”/ Kendall Jenner flet për herë të parë mbi mashtrimin e festivalit “FYRE”

“ËSHTË RREZIK”/ Kendall Jenner flet për herë të parë mbi mashtrimin e festivalit “FYRE”

Kendall Jenner dhe shumë emra të tjerë të njohur, u bënë pjesë e një skeme mashtrimi. Bëhet fjalë për festivalin ‘FYRE’, ku modelja është paguar $250,000 për një postim në ‘Instagram’. Së fundmi, ajo ka folur mbi këtë temë, duke thënë për ‘NYT’ se nuk kishte shumë informacion mbi festivalin. “Ti kontaktohesh nga njerëz që duan promovime, apo ndihmë dhe asnjëherë nuk e di se si do përfundojnë këto gjëra. Është vërtetë një rrezik”, është shprehur modelja. Sigurisht, festivali u anullua dhe McFarland u akuzua me 6 vjet burg, për mashtrim.