FESTAT ERDHËN HERËT/ Vip-at që e zbukuruan bredhin në nëntor: Nga Lori tek Rezarta (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
FESTAT ERDHËN HERËT/ Vip-at që e zbukuruan bredhin në nëntor: Nga Lori tek Rezarta (FOTO+VIDEO)

FESTAT ERDHËN HERËT/ Vip-at që e zbukuruan bredhin në nëntor: Nga Lori tek Rezarta (FOTO+VIDEO)

Këtë vit festat e fundvitit kanë ardhur më herët. Lali Eri që javën e dytë të nëntorit dekoroi të gjithë kryeqytetin dhe vendosi në sheshin Skënderbej “Fshatin e festave”.

Gjithnjë këto janë konsideruar ditët më të bukura të gjithë vitit, periudha ku të gjithë njerëzit mbushen me energji pozitive dhe të gjitha qytete dhe shtëpitë mbushen me ngjyrëne kuqe dhe të bardh.

Por jo vetëm Erion Veliaj i ndezi herët ditat e bredhit të vendosur në qendër të qytetit.Edhe disa personazhe të njohur e kanë sjellë frymën e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri që në muajn nëntor në shtëpitë e tyre.

Rezarta Shkurta

Florian Agalliu

Lori Hoxha

Miriam Cani

AlpeNews.al