FLORI FITOI “KËNGËN MAGJIKE”/ Albërija bën deklaratën befasuese: U votua nga këngëtarët të cilëve u kishte… – AlpeGossip
FLORI FITOI “KËNGËN MAGJIKE”/ Albërija bën deklaratën befasuese: U votua nga këngëtarët të cilëve u kishte…

FLORI FITOI “KËNGËN MAGJIKE”/ Albërija bën deklaratën befasuese: U votua nga këngëtarët të cilëve u kishte…

Këngëtarja e njohur Albërije Hadërgjonaj ka treguar arsyen se përse nuk merr pjesë në festivalin “Kënga Magjike”. Ndër të tjera, Albëria ka folur dhe për fituesin e këtij viti, Flori Mumajesin. Ajo është shprehur për emisionin “Oxygen” se Flori u votua nga këngëtarët të cilëve u kishte kompozuar këngën.

“Edhe Flori sivjet kishte 5-6 kompozime të vetat dhe të gjithë ata i japin pikët maksimale. Unë si artiste, s’mund t’i them dikujt: A do më votosh ti? Është skandal. Unë s’kam frikë askënd. Kush këngëtar do të vijë, të përballet, me zë, me këngë, me të folur, me të veshur, me shkrim, me lexim, me ça të duan, nuk frikësohem”, tha Albërija.

Kujtojmë se Albërije Hadërgjonaj ka qenë pjesëmarrëse për herë të fundit, përpara tre viteve në edicionin e 17 të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën “Me dorën shtrirë”, të shkruar nga Olti Curri.